Medijsko središče

DSZ v medijih


 Založniki o strategiji, ki nam bo privzgojila navado kupovanja knjig

Slovenski knjižni sejem: knjig ni preveč, a manjkajo bolj kakovostne

Ali Slovenci izdamo preveč knjig?


Noč knjigarn v Ljubljani

Andreja Kavčič, predsednica Društva

Glasilo Mestne občine Ljubljana, letnik XXI, številka 3, maj-junij 2016, stran 43

Pages from glasilo_ljubljana_3_2016

Že tretje leto zapored v Društvu slovenskih založnikov organiziramo Noč knjigarn. Tako se nam bo v petek, 17. junija, pridružilo sedem knjigarn, v katere bomo pripeljali različne kulturne dogodke. Idejna vodja projekta založnica Helena Kraljič se skupaj s sodelujočimi knjigarnami vsako leto potrudi, da je ponudba res pestra in raznolika. Knjigarne bodo ta dan odprte do 22. ure. V času od 18. ure pa do zaključka bo vsak kupec ob nakupu knjige prejel še eno knjigo brezplačno. Primarni cilj projekta je spodbujanje zavedanja o pomenu knjige in branja. Posebna skrb je namenjena našim najmlajšim, ki jih še posebej želimo opozoriti na pisano besedo. Odlike dogodka je prepoznala tudi Mestna občina Ljubljana in nas v znamenju Unescovega naslova Ljubljana – mesto literature finančno podprla. Vabimo vas, da se udeležite katerega od dogodkov v knjigarnah: Beletrina na Novem trgu, Celjska Mohorjeva družba na Nazorjevi ulici, Felix na Čopovi ulici, Mladinska knjiga na Trubarjevi ulici in v Konzorciju ter Sanje na Trubarjevi ulici. Za ogled podrobnejšega programa vas vabimo na spletno stran društva: www. drustvo-zaloznikov.si.

Ta stran uporablja piškotke in brez njih ne deluje. Tu izveste več o piškotkih.